• Светско злато за Ненада Лукића из Великих Црљена

Велики успех лајковачких каратиста

Лајковац
1587 |

Каратисти КК "Димитрије Туцовић" су на Европском карате купу, одржаном 20. маја у Братислави, остварили највећи успех од оснивања клуба. Наиме, они су у конкуренцији 450 такмичара из 10 земаља успели да освоје три вредне медаље.

"На отвореном првенству Словачке у каратеу, наш клуб је наступио са десеторо такмичара и успели смо да освојимо три медаље.

У категорији кате (13 година), друго место и медаљу је освојио Александар Бајић, у категорији кате (11 година), треће место и медаљу је освојио Дејан Грујичић, а такође у катама, али у конкуренцији осмогодишњака, трећепласирани је био Лазар Савковић и он је трећи освајач медаље на овом такмичењу, из нашег клуба. Презадовољан сам оствареним резултатима и мислим да смо у Братислави на прави начин презентовали наш клуб, Лајковац, али и државу Србију", рекао је за наш лист тренер КК "Димитрије Туцовић", Миодраг Мија Јевтић.

На овом престижном међународном карате такмичењу, тренер лајковачких каратиста је био и један од судија.